Prikazana sta bila tudi njena takratna voditelja Ismail Qemali in Isa Boletini. Ko je Mitrović sklatil zastavo, je duh ušel iz steklenice, razmere na stadionu pa so se iz minute v minuto drastično slabšale. Sicer ne vem, kaj nas čaka v Albaniji, a pričakujem dobro organizacijo in varnost na najvišji ravni. Zadnjih 15 dni smo se na evropskih srečanjih sestajali z vodstvom albanske zveze, ki nam je obljubila, da bo za varnost poskrbljeno.
"Sicer ne vem, kaj nas čaka v Albaniji, a pričakujem dobro organizacijo in varnost na najvišji ravni. Zadnjih 15 dni smo se na evropskih srečanjih sestajali z vodstvom albanske zveze, ki nam je obljubila, da bo za varnost poskrbljeno. Sinoči smo govorili z nogometaši, ki so opravili dober trening. Vzdušje v ekipi je dobro. Zavedajo se pomembnosti tekme.
Igrati moramo tako, kot smo do zdaj, " je še dodal. Sulejmanija ožigosali za izdajalcaAlbanski mediji so sicer srbskega reprezentanta, bočnega napadalca Miralema Sulejmanija, že ožigosali za izdajalca. Nekdanji igralec Partizana je leta 2006 v intervjuju dejal, da nikoli ne bo zaigral ne za Albanijo ne za Srbijo, a si je nazadnje premislil, od leta 2008 je za člansko ekipo orlov zbral 16 nastopov, kruh pa si služi v Švici, kjer igra za Young Boyse iz Berna. Karadžiću zagotovili varnost na najvišji ravniPredsednik srbske nogometne zveze Tomislav Karadžić upa, da bo v četrtek zmagal nogomet, predvsem pa upa, da bo srbska reprezentanca prikazala najboljšo predstavo do zdaj.
Gre za Ismaila Morino, ki je imel v času aretacije ob sebi med drugim tudi strelno orožje in šest nabojev. Za nameček je policija pri njem našla še 36 vstopnic za četrtkov obračun s Srbijo. Spomnimo, 14. oktobra lani je robotski letalnik prek igrišča ponesel zastavo Velike Albanije. Tekmo so prekinili, julija letos pa je Mednarodno arbitražno sodišče za šport v Lozani tri točke v kvalifikacijski skupini za Euro 2016 dodelilo Albaniji. Neznanci napadli srbski avtobusAgencija Tanjug poroča, da je do incidenta že prišlo v sredo zvečer, ko so neznanci napadli avtobus srbske ekipe. Avtobus je na poti od letališča do hotela v Tirani zadelo več kamnov, k sreči pa nihče v vozilu ni bil poškodovan.
AlbanijaAlbanija je za članstvo v EU zaprosila aprila 2009, status kandidatke za članstvo v EU pa ji je bil podeljen junija 2014. Prva medvladna konferenca med EU in Albanijo je bila julija 2022. Prošnja za članstvo v EU Albanija je prošnjo za članstvo v EU vložila 24. aprila 2009. Evropska komisija je 9. novembra 2010 objavila mnenje o prošnji Albanije za članstvo v EU. Ocenila je, da bi morala Albanija, preden bi se lahko uradno začela pristopna pogajanja, doseči zadostno stopnjo usklajenosti z merili za članstvo, zlasti bi morala izpolniti 12 ključnih prednostnih nalog, opredeljenih v tem mnenju. Te prednostne naloge so vključevale izvedbo bistvenih ukrepov na področju reforme javne uprave, sprejetje in izvajanje strategije za reformo sodstva, okrepitev boja proti organiziranemu kriminalu, pridobitev oprijemljivih izkušenj v boju proti korupciji in krepitev varstva človekovih pravic. Evropska komisija je oktobra 2012 priporočila, da se Albaniji podeli status kandidatke, potem ko bo izpolnila ključna merila v zvezi z reformo sodstva in javne uprave ter revizijo parlamentarnega poslovnika.
[[PRENOS V ŽIVO#]] Hrvaška Slovenija v živo 10 november 2022
Svet je pozdravil napredek, ki ga Albanija dosega na področju pravne države, zlasti z izvajanjem celovite reforme pravosodja ter okrepitvijo boja proti korupciji in organiziranemu kriminalu. Obenem je poudaril, da se mora država še bolj potruditi za dosego dobrih rezultatov na področju zatiranja korupcije na visoki ravni. V zvezi s temeljnimi pravicami je Svet pozval Albanijo, naj zagotovi konkreten napredek na področju svobode izražanja in na transparenten način utrdi lastninske pravice.
V Albaniji zaradi tekme s Srbijo vsi na trnihOglas Nasprotniku moramo izkazati maksimalno spoštovanje. Navijači so naš 12. igralec na zelenici, vsekakor so zaslužni za to, kar smo do zdaj dosegli. Za ekipo morajo stati tudi tokrat od prve do zadnje minute. Ni jim treba razmišljati o Srbiji, osredotočijo naj se le na navijanje za Albanijo. Zastava na robotskem letalniku, ki je razvnela strasti. Foto: Reuters Srbskemu reprezentantu Stefanu Mitroviću je takole uspelo ujeti zastavo z zemljevidom Velike Albanije. Gre za državo, ki je v okviru Otomanskega cesarstva obstajala na ozemlju današnje Albanije, Kosova, Srbije, Črne gore, Makedonije in Grčije med letoma 1912 in 1914.
[[Danes>>]] Madžarska vs Slovenija prenos v živo 17 november
Livescore: Nogomet v živo
Stabilizacijsko-pridružitveni sporazum med Evropskima skupnostma in njunimi državami članicami na eni strani in Republiko Albanijo na drugi strani Stabilizacijsko-pridružitveni svet EU-AlbanijaPredstavniki EU in Albanije se srečujejo v okviru stabilizacijsko-pridružitvenega sveta EU-Albanija, da bi ocenili napredek na področju odnosov med EU in Albanijo v sklopu stabilizacijsko-pridružitvenega procesa.
Videokonferenca ministrov za evropske zadeve, 24. marec 2020 Sklepi Sveta o širitvi in stabilizacijsko-pridružitvenem procesu, 25. marec 2020 Srečanja pristopne konference Odkar so se začela pristopna pogajanja, se pogajanja odvijajo v okviru medvladnih konferenc (imenovanih tudi „pristopne konference“) med ministri in veleposlaniki držav članic EU in države kandidatke. V pogajanjih se obravnava 35 različnih področij politike (imenovanih poglavja). Ta srečanja lahko potekajo na ravni ministrov ali njihovih namestnikov. Prva medvladna konferenca med EU in Albanijo je bila 19. julija 2022.
Do marca 2021 je bilo v okviru stabilizacijsko-pridružitvenega sveta EU-Albanija 11 srečanj. Na zadnjem 1. marca 2021 so udeleženci razpravljali o predpristopni strategiji, tudi o merilih za članstvo v EU, in sicer političnih in gospodarskih merilih ter merilih s področja prava EU; obenem so pregledali napredek pri izvajanju stabilizacijsko-pridružitvenega sporazuma. Stabilizacijsko-pridružitveni svet EU-Albanija, 1. marec 2021 Letni pregled napredka Svet vsako leto sprejme sklepe o širitvi in stabilizacijsko-pridružitvenem procesu, v katerih oceni napredek, ki so ga posamezne partnerice z Zahodnega Balkana in Turčija dosegle na svoji evropski poti. V zadnjih sklepih, sprejetih decembra 2022, je Svet pozdravil dejstvo, da je julija 2022 potekala prva medvladna konferenca, in dodal, da gre za nedvoumno priznanje napredka, ki ga je Albanija dosegla pri izvajanju programa reform EU ter doseganju oprijemljivih in trajnih rezultatov.
Albaniji je bil status kandidatke za članstvo v EU podeljen junija 2014. Sklepi Sveta o Albaniji, 24. junij 2014 Sklepi Evropskega sveta, 26. in 27. junij 2014 Pristopna pogajanja Evropska komisija je aprila 2018 objavila priporočilo za začetek pristopnih pogajanj z Albanijo. Svet je junija 2018 sprejel sklepe, v katerih je sklenil, da se bo pozitivno odzval na napredek, ki ga je dosegla Albanija, in začrtal pot, ki naj bi omogočala, da bi se pristopna pogajanja začela junija 2019.
Medvladna konferenca na ministrski ravni o pristopu Albanije (sporočilo za javnost, 19. julij 2022) Stabilizacijsko-pridružitveni proces Vsaka partnerica z Zahodnega Balkana je sklenila „stabilizacijsko-pridružitveni sporazum“, ki določa splošni okvir za odnose med njo in EU. Sporazum je del stabilizacijsko-pridružitvenega procesa, tj. politike EU glede Zahodnega Balkana, in je ločen od pogajanj za pristop k EU. Stabilizacijsko-pridružitveni sporazum z Albanijo je bil ratificiran, veljati pa je začel 1. aprila 2009.
(PRETAKANJE>>) Nogometna reprezentanca Slovenije do 19 let vs
Mednarodni trgovski račun za Albanijo in plačilni prehod
Najprej je bilo prerivanje med nogometaši, na zelenico so stekli tudi nekateri srbski navijači, ki so fizično napadli albanske igralce. Albanski nogometaši so panično stekli z zelenice na varno. Že naš prihod na stadion so spremljali razjarjeni navijači, ki so v avtobus metali kamenje. Vzdušje na stadionu je bilo zelo sovražno in napadalno že med ogrevanjem, po prekinitvi pa so igralce zasuli s pravo ploho kovancev, vžigalnikov in drugih predmetov. Med ogrevanjem je ves stadion v en glas skandiral: Ubij Albance in smrt Albancem.
Upamo, da bo tekma minila v športnem vzdušju, " je dejal 76-letnik. Aretirali upravljavca robotskega letalnikaVroče je bilo tudi v Tirani, kjer so aretirali moškega, ki naj bi pred letom dni na nogometni tekmi med Srbijo in Albanijo v Beogradu upravljal robotski letalnik z zastavo Velike Albanije, zaradi česar se je zaostril odnos med obema državama.
Na tribunah so med seboj obračunali tudi srbski navijači in policisti. Dva kroga pred koncem kvalifikacij Srbija nima več nikakršnih možnosti za uvrstitev na prvenstvo stare celine. Precej bolje kaže Albaniji, ki z 11 točkami zaseda tretje mesto v skupini I, za vodilno Portugalsko, ki bo istočasno igrala z drugouvrščeno Dansko (12 točk), zaostaja za štiri točke, a so Danci odigrali tekmo več. Obisk srbskega premierja pod vprašajemAlbanski predsednik vlade Edi Rama je kosovskega zunanjega ministra Hashima Thacija prosil, naj se ne udeleži tekme, saj bo zaradi njegovega najavljenega prihoda navzočnost na četrtkovem srečanju najverjetneje odpovedal srbski predsednik vlade Aleksandar Vučić. "Premierju Rami je najpomembneje to, da tekma mine brez incidentov. Druga najpomembnejša stvar pa mu je, da bi si srečanje ogledal s srbskim predsednikom vlade Vučićem, " navajajo albanski mediji. Thaci bo v Elbasan odpotoval, saj je albanska reprezentanca večinoma sestavljena iz kosovskih Albancev.
Albanija - GOV.SI
Mladi Vipavki uspelo prehoditi 1340 kilometrov dolgo pot od